Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
"Судово-експертна сфера працює за застарілими правилами і потребує адаптації до європейських норм та правил. Законодавча основа, на яку спирається галузь, фактично не змінювалась уже майже 20 років".
Про це заявив Геннадій Пампуха, заступник директора Департаменту – начальник відділу організаційного і нормативно-правового забезпечення Департаменту судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Мін’юсту.
Як повідомили “ЗіБ” у Мін’юсті, Координаційна рада, до якої увійшли представники Мін’юсту, науково-дослідних установ, громадського сектору, якраз і відпрацьовує зараз нову редакцію Закону, яку за кілька тижнів буде розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції для подальшого обговорення.
За словами Г.Пампухи, на ринку необхідно представити єдиного суб’єкта – судового експерта, а де він працюватиме – в державній чи недержавній установі – не повинно бути визначальним. Йдеться також про відкриття переліку судових експертиз, до яких буде долучено як самозайнятих, так і юридичних осіб, проговорюються можливості створення єдиного реєстру судових експертиз, аналізується соціально-пенсійне забезпечення працівників сфери тощо.
Водночас, на думку представника ГО «Асоціація незалежних судових експертів України» Олександра Дорошенка, необхідно усунути монополію державних експертних установ на здійснення певного переліку експертиз.
За матеріалами “ЗіБ”