Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За день після проголошення Конституційним Судом України неконституційними положень щодо неможливості оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень суб’єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності, нардеп Сергій Ківалов запропонував вирішення цього питання.
Відповідний законопроект №2652 “Про внесення змін до статті 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України щодо виконання рішення Конституційного Суду України № 3-рп/2015 від 8 квітня 2015 року” було зареєстровано у ВР 16 квітня.
Нагадаємо, положення ч.2 ст. 171-2 КАСУ було визнано неконституційними. КСвідзначив, що цими нормами запроваджено непропорційні обмеження права на оскарження судового рішення у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
C.Ківалов пропонує виключити ч.2 ст.171-2 КАСУ та доповнити статтю рядом нових положень.
Відповідно до проекту рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у п’ятиденний строк з моменту отримання копії судового рішення стороною або іншою особою, яка брала участь у справі.
Суд апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду не може повертати справу на новий розгляд. Рішення апеляційної інстанції у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Судові рішення у цих справах набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі їх оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.