Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ні в законодавстві, ні в судовій практиці немає ясності стосовно підсудності адміністративним судам рішень пенітенціарних органів про переведення засуджених з однієї колонії до іншої.
На це вказав Європейський суд з прав людини в рішенні від 23 листопада 2014 року, ухваленому у справі «Вінтман проти України» (набуло статусу остаточного 23 січня 2015 року).
Суд, зокрема, констатував порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на повагу до приватного сімейного життя) та статті 13 Конвенції (право на ефективний засіб юридичного захисту) у поєднанні з порушенням статті 8 Конвенції.
Європейський суд звертає увагу на те, що як адміністративні, так і суди загальної юрисдикції стверджують про непідсудність їм скарг засуджених про направлення їх до конкретної установи виконання покарань та відмови у переведенні до іншої установи, а повноваження Державної пенітенціарної служби України щодо розгляду таких скарг не забезпечують належного захисту. Тому для вирішення цієї проблеми слід внести зміни до законодавства з чітким визначенням компетенції ВАСУ та ВССУ щодо розгляду цієї категорії справ.
Про це йде мова у інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 6 травня 2015 року №870/10-14, який є результатом подання Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо вжиття заходів загального характеру, необхідних для виконання рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного в першому кварталі 2015 року.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"