flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вінницький міський суд Вінницької області засудив адвоката-шахрая, який «заробляв» шляхом незаконного присвоєння судового збору

12 травня 2015, 13:09

 

 

            Розраховували на допомогу професійного адвоката, а стали жертвами шахрайства. Зловживаючи довірою своїх клієнтів та тим, що вони не орієнтуються в юридичних питаннях, не одного вінничанина ввела в оману громадянка К. – фізична особа-підприємець, яка надавала юридичну допомогу.

         Готуючи позов про встановлення факту родинних відносин та усунення від спадкування, адвокат повідомила позивачеві про необхідність оплати судового збору в сумі 3141 грн. за подання цивільного позиву, хоча при поданні позивної заяви немайнового характеру, відповідно до Закону України «Про судовий збір», станом на 2012 рік, необхідно було сплатити лише 107 грн 30 коп. У представника позивача спочатку не виникло ніякої підозри, адже громадянка К. пред’явила копію квитанції про оплату. І це не єдиний встановлений випадок. Для перевірки всіх оплат був надісланий запит до Управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області.  Згідно отриманої відповіді  за результатами розгляду виконавчих документів та аналізу виписки по рахунках встановлено, що судовий збір від вказаних осіб не зарахований і не надходив. Було встановлено, що всі квитанції були підроблені, а печатка нанесена за допомогою  копіювально-множильної техніки, струменевим способом друку.

         Заяву про злочин начальнику Управління СБ України у Вінницькій області подала ще одна особа, яка укладала договір з громадянкою К. та була обдурена. По тій же схемі вона передала зазначену суму коштів для судового збору та отримала квитанцію про оплату. Після чого адвокат повідомила про необхідність хабаря в розмірі 10 тисяч доларів судді для сприяння прийняття рішення на користь позивача.

         З метою викриття незаконних дій свого адвоката позивач 7 грудня 2013 року, діючи під контролем працівників УСБУ України у Вінницькій області,  у місці призначення передала  грошові кошти в сумі 2000 доларів громадянці К., яка з метою незаконного збагачення, умисно заволоділа коштами. Того ж дня слідчим  для виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення проведено огляд приміщення квартири та вилучено гроші.

         З урахуванням усіх конкретних обставин справи та особи обвинуваченої, суд ухвалив звільнити її від відбування покарання з випробовуванням, якщо вона протягом іспитового строку (2 роки) не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки. Проте потерпілі звернулися до апеляційного суду, який задовольнив їхні скарги. За сукупністю злочинів  апеляційним судом остаточно визначено покарання  у вигляді позбавлення волі на 2 роки з позбавленням права займатися юридичною діяльність строком на 3 роки.

            Щоб не стати жертвою шахрайства, уважно ознайомтесь з порядком звернення до суду. Пам’ятайте, що відповідно до ч.2 ст.79 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.