Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Перше, на чому слід акцентувати увагу – це державна установа, до якої слід звернутись з заявою про розірвання шлюбу в тих чи інших випадках.
Якщо у сторін немає спільних дітей та наявна спільна згода на розірвання шлюбу, то відповідно до статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою. Також шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.
При цьому питання про розірвання шлюбу вирішується незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
В інших випадках слід звернутись до суду з відповідною позовною заявою.
За загальним правилом позовні вимоги до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або місцем її перебування (частина 1 стаття 109 Цивільного процесуального кодексу України).
Разом із тим, частина 2 статті 110 вищевказаного Кодексу містить певні винятки із цього правила та дозволяє подавати позови про розірвання шлюбу за місцем проживання позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за місцем проживання будь-кого з них.
Тобто, якщо місце проживання або перебування знаходиться у смт. Петрове Петрівського району Кіровоградської області, є спільні діти або дружина не має бажання розірвати шлюб, можливо звернутись з відповідною позовною заявою до Петрівського районного суду кіровоградської області.
Судовий збір щодо цієї категорії справ становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, що в 2016 році складає 551,2 грн. Сплатити його можливо через банківські установи, відділення зв’язку, банкомати для приймання платежів або через мережу Інтернет. Звертаємо увагу, що для підтвердження сплати судового збору потрібно додати до позовної заяви оригінали квитанції або платіжного доручення.
Прес-секретар Петрівського районного суду
Кіровоградської області
Платонова В.В.