Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щоб реформування юстиції відбувалося на належному рівні необхідно шість компонентів для змін
Для реалізації завдань проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» команда проекту ЄС виділить експертів, надасть технічну підтримку при узгодженні пріоритетів та допомогу в розробленні стратегії реформи і забезпеченні ефективності її впровадження.
Як саме виконуватимуться поставлені завдання — визначення та розроблення планів реалізації ініціатив, створення комітету з координації реформ, підтримка стратегії реформування юстиції тощо, обговорили під час зустрічі голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін та відповідальний довгостроковий експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліус Валанчюс.
Європейський експерт наголосив: для того щоб реформування юстиції відбувалося на належному рівні, необхідними є 6 ключових компонентів:
• сприяння розвитку широкої стратегії сектору юстиції;
• підтримка реформи прокуратури;
• зміцнення незалежності судової системи;
• створення судової поліції та перегляд
повноважень слідчих;
• підтримка прав на захист і доступ до правосуддя;
• запобігання корупції та боротьба з нею.
Співрозмовники дійшли згоди, що міжнародні довгострокові експерти зосередять свою діяльність на узгодженні та координації політико-інституційних аспектів реформи. А короткострокові місцеві та міжнародні експерти приділять увагу впровадженню ефективних правових механізмів, які грунтуються на новітніх технологіях та практиці країн — членів ЄС.
Кожен із 5 довгострокових міжнародних експертів та їхніх довгострокових національних співробітників працюватимуть в одній із державних установ або органі юстиції. У кожній сфері вони створять технічну робочу групу, до складу якої увійдуть відповідальний експерт, представники головних органів правосуддя та один офіційний представник Міністерства юстиції.